RooBaby v akci

Výběr správné velikosti nosítka

Nosítka RooBaby šijeme ve třech velikostech, které umožní nošení dítěte po téměř celé nosící období. S nošením v nosítku doporučujeme začít od půl roku dítěte a velikosti kolem 65 cm. Pro nošení v nosítku je důležité, aby miminko bylo pevné a umělo samostatně držet hlavičku.

Velikost MINI

Tato velikost je vhodná jako první nosítko. Velikost MINI je vhodná pro děti od 65 cm do 80 cm a přibližně od 6 m věku dítěte.

Velikost MIDI

Navazující na velikost MINI. Doporučujeme tuto velikost od 75 cm do 90 cm výšky dítěte, nebo pokud se Vám bude zdát, že velikost MINI Vašemu dítku již nestačí.

Velikost MAXI

Největší z našich nosítek označujeme jako MAXI. Tato velikost sedne vašemu děťátku přibližně od 85 cm, dokud Vám nosítko bude vyhovovat. Dítě by však nemělo přesáhnout hmotnost 15 kg.

Doporučení velikostí je pouze orientační a velmi závisí na přesných proporcích konkrétního dítěte. Před koupí jakéhokoli nosítka radíme vyzkoušet velikost osobně.

Maximální doporučená nosnost všech nosítek je 15 kg (dle normy EN 13209-2). Nosítka doporučujeme používat pouze po dobu, kdy splňují požadavky pro správné ergonomické nošení, dokud látka nosítka dosahuje dítěti od kolínka ke kolínku.